sina decore logo
تمامي اشخاص به محيط زندگي خود اهميت مي دهند و سعي مي كنند كه چيدمان منزلشان را با سليقه خود طراحي كنند تا تاثير مثبت بر روح و روانشان داشته باشد . در اينجا لازم به ذكر است كه آشپزخانه را در طراحي خود فراموش نكنيم كه مكاني دلچسب و ماندگار ، براي شكل گرفتن خاطرات شيرين زندگي است گرچه گاهي پيش مي آيد كه تلخي را سر لوحه خود قرار دهد . يادآور مادران سرزمين ايران كه دست پخت اسرار آميزشان زبانزد جهاني دارد ، لحظات به ياد ماندني كودكي مان كه در سخت ترين لحظات گرسنگي ، غذاي لذيذ و مطبوع لبخند را بر صورتمان نقاشي مي كرد ، بله آشپزخانه كه بدون حضور مادر يا اشخاص مادرانه خاموش و بي روح است . زيرا قلب خانه ما همان آشپزخانه است . در طراحي آشپزخانه نبايد از يك رنگ آميزي ساده و چيدمان معمولي استفاده كنيم و به آن بي اهميت نگاه كنيم و جاي آن را به بيرون از خانه در رستورانها و فست فود ها بدهيم .
حالا شما بگوييد چگونه يك كدبانوي خانه دار در يك آشپزخانه ساده و بدون امكانات مي تواند حوصله اي براي آشپزي داشته باشد .
در اين لحظه تصميم قاطعانه بگيريد و سريعاً آشپزخانه را با سليقه كدبانوي خانه طراحي كنيد .
حالا اگر آشپزخانه شما قديمي است دست بكار شويد و كارهاي كه به شما مي گوييم را انجام دهيد :‌
رنگ كردن :
سريع ترين راه تغيير يك آشپزخانه رنگ كردن آن است . با تنوع رنگ هاي موجود در بازار دليلي براي تحمل ديوارها و كابينت هاي يكنواخت و خسته كننده وجود ندارد . كافيست با چند قوطي رنگ جلوه خاصي به كابينت هاي قديمي دهيد .
 
تزيين پنجره :
با انجام كارهاي ساده مي توانيد تغيير قابل توجهي در آشپزخانه بوجود آوريد . به عنوان نمونه با اضافه كردن يك طاقچه چوبي هم عرض پنجره و قرار دادن انواع شيشه هاي تزييني رنگي و گل هاي طبيعي جلوه خاصي به آن دهيد . براي پايه دو طرف مي توانيد از گچ بري هاي آماده استفاده كنيد .
چسباندن كاشي هاي طرح سنگ :‌
به راحتي در يكي از تعطيلات پايان هفته با خريد كاشي هاي طرح سنگ كه در اندازه هاي مختلف موجودند و نيز مقداري چسب فضاي بين كابينت هاي بالا و پايين آشپزخانه را خود بدون آن كه نياز به برش زيادي داشته باشند ،‌كاشي جديد كرده ، با اين كار جلوه خاصي به آشپزخانه دهيد .
ظروف زيبا :
ظرف هاي زيباي آشپزخانه معمولاً داخل كابينت يا نصب چند قفسه روي يكي از ديوارهاي آشپزخانه ، جاي مناسبي براي قرار دادن سبدهاي چوبي بزرگ و كاسه هاي تزييني است .
كاربردها را تغيير دهيد :‌
اگر مي خواهيد اپن يا جزيره آشپزخانه را خود درست كنيد ، از هر ميز يا كابينتي مي توانيد استفاده كنيد مشروط به اين كه ارتفاع را تنظيم و سطح آن را افزايش دهيد .
به دنبال راه حل باشد :‌
اگر منظره پشت پنجره و يا بيرون ناخوشايند است ، از برچسب هاي طرح دار يا شيشه هاي طرح دار رنگي استفاده كنيد . با خرده شيشه هاي رنگي و نصب آنها به صورت ثابت اين فضا را بسته نگه داريد .
لازم به ذكر است داشتن دكوراسيون آشپزخانه جديد و مدرن در هر خانه اي مي تواند جذابيت هاي بسياري براي اعضاي خانه داشته باشد . نياز به استفاده از دكوراسيون هاي جديد و مدرن در خانه هاي امروزي نيازي طبيعي براي ساكنين مناطق مختلف است . حتما مي دانيد با طراحي مدرن و اصولي دكوراسيون ها مي توان ارزش مادي و معنوي ساختمان ها را تا حد چشم گيري افزايش داد در واقع استفاده از دكوراسيون هاي برتر سرمايه گذاري براي دست يافتن به ثروت مادي و معنوي بيشتر است .
 
حالا به چند پيشنهاد در مورد خانه هاي مدرن توجه فرماييد :
1- براي داشتن آشپزخانه مدرن لازم است تا ديوارها و كابينت ها و تمامي قفسه ها با رنگ دلخواه كدبانو رنگ آميزي شود . اگرپنجره اي در آشپزخانه موجود است ، بايد براي پنجره از رنگ متضاد ديوارها استفاده كنيم .
2- پرده را نيز همرنگ يا تلفيقي از رنگ زرد ، قرمز و نارنجي انتخاب كنيد . در خريد ميز و صندلي آشپزخانه هم دقت كنيد كه پايه هاي فلزي و رويه اي همرنگ با زوار پنجره باشند . يعني چنان چه زوار پنجره قرمز است رويه صندلي ها را از پارچه قرمز انتخاب كنيد .
3- در آشپزخانه هاي قديم كه مانند امروز داراي كابينت هاي ثابت و جاسازي شده و محل مشخصي براي اجاق گاز ، يخچال و ديگر وسايل اشپزخانه نبودند ، نورپردازي اغلب به وسيله يك چراغ اويز سقفي كه در مركز سقف آشپزخانه نصب مي شد انجام مي گرفت . چرا كه اغلب فعاليت هاي داخل آشپزخانه (‌مانند آماده سازي مواد غذايي ) برروي ميز وسط آشپزخانه انجام ميشد . اما امروزه بايد به گونه اي اين نورپردازي صورت بگيرد تا باعث نشود كه آشپز پشت به نور قرار گيرد و باعث خستگي مفرط شود . لوسترهاي جديد با طرح هاي زيبايي به شكل و اشكال مختلف هندسي طراحي شده است ، يك لوستر جديد زيبا تهيه كنيد و در بالاي ميز ناهار خوري وصل كنيد و در صورت امكان لوستر هاي ديواري براي نصب بر روي ديوار آشپزخانه با لامپ هاي رنگي تهه نماييد و آنها را نيز نصب نماييد .
4- در آشپزخانه مدرن تا جاي كه امكان دارد لوازم آشپزخانه از قبيل بشقاب ، ليوان ، جاي لوازم ، قاشق ، چنگال و ... را در كابينت ها قرار دهيد تا فضاي آشپزخانه سبك ديده شود و فقط يك گلدان زيبا و يك تابلوي نقاشي برروي ديوار نصب نماييد .
5- آشپزخانه هاي مدرن نياز به نور طبيعي و مصنوعي دارند همانطور كه گفتيم براي تهيه نور مصنوعي از لوسترهاي ديواري با لامپ هاي رنگي كه به ديوار نصب كرديد يا با تهيه هالوژن و لامپ هاي فلورسنت استفاده كنيد و براي نور طبيعي پنجره ها اهميت زيادي دارند . در صورت امكان سعي كنيد پنجره رو به فضاي سبز باشد تا كارايي يك تابلوي زيبا را داشته باشد .
6- پرده ها در نور آشپزخانه اهميت بسياري دارند اگرنور آشپزخانه  كم است از پرده هاي توري استفاده كنيد و اگر آشپزخانه از نور زيادي برخوردار است از پرده هاي ضخيم استفاده كنيد تا آشپزخانه از نور متعادلي برخوردار باشد .
7- وجود رنگ هاي مختلف در آشپزخانه محيط را بسيار زنده نگه مي دارد . وجود اختلاف رنگ بين كابينت ها ، ديوارها و لوازم آشپزخانه باعث ايجاد محيطي پر انرژي مي شود كه به راحتي مي توان با تعويض چند وسيله ، رنگ محيط را تغيير داده و ايجاد تنوع كرد . رنگ ها هر كدام خصوصيت و بسته به علايق اشخاص هر كدام پيام خاصي مي رسانند و بيان كننده شخصيت اشخاص مي باشند . رنگ ها احساس و انديشه دروني ما را به بيننده انتقال مي دهند  ما بايد از رنگ هاي كه باعث آرامش روح و روانمان هستند استفاده كنيم .
 
طرح كابينت
نقطه شروع كار براي هر آشپزخانه اي ، كابينت هاي آن است ؛ چرا كه نماي ظاهر آشپزخانه ارتباط تنگاتنگي با شكل و نماي كابينت ها دارد ضمن آنكه كابينت هاي آشپزخانه بايد به صورتي طراحي شوند كه نيازهاي افراد را به سهولت برآورده كنند بنابراين نخستين نكته در انتخاب كابينت اين است كه چه نوع كابينتي بهترين كارآيي را براي شما بعمل مي آورد ؟ معمولاً در آشپزخانه هاي مدرن بايد از پانل هاي تخت و ساده در كابينت استفاده كرد . هيچگونه كنده كاري و تزييني روي در كابينت هاي مدرن ديده نمي شود . كابينت ها مهمترين جزء آشپزخانه هستند و مهمترين علت وجودي آنها نياز ما به ذخيره سازي لوازم آشپزخانه است . كابينت هاي آشپزخانه از مواد مختلفي ساخته مي شوند ، هرچند اولين انتخاب ، كابينت چوبي براي آشپزخانه است . زيبايي و مقاومت كابينت هاي چوبي ، آنها را به بهترين و اولين انتخاب تبديل كرده است . امروزه طرح كابينت هاي موجود در بازار بسيار متفاوت است از چوبي و فلزي گرفته تا استيل و طرح چوب و ... برخي از آنها داراي يك بخش پنجره اي يا شيشه اي هستند .
 
 
 
ميز و صندلي
سعي نكنيد با گذاردن ميز ناهار خوري در آشپزخانه محيط كارتان را كوچك و دست و پا گير كنيد بخصوص در مهماني ها كه شلوغي و استرس بر شما هجوم مي آورد ؛ كافيست با تهيه چند صندلي براي اوپن يك فضاي متفاوت و جديد براي صرف غذا در كنار خانوادتان بسازيد . صندلي هاي داخل آشپزخانه بايد به دليل استفاده كوتاه مدت به راحتي جابه جا شوند . موارد كاربرد اين صندلي ها منحصراً در آشپزخانه است . انتخاب و كاربرد هر يك از انواع ميزها به فضاي آشپزخانه و هم چنين سليقه افراد صورت مي گيرد . رنگ هاي روشن و با كيفيت ، فضاي آشپزخانه را غني مي كند و محيط را بسوي سبكي مدرن و مد روز خواهد برد . براي افزودن چنين رنگ هايي مي توانيد از صندلي هايي با رنگ سرد ، روشن و شفاف استفاده كنيد . رنگ هايي مانند بنفش ، نارنجي و سبز تازه آشپزخانه ايده آلي را براي شما به ارمغان خواهد آورد . اما اگر اتاق شما طرح سفيدي دارد ، استفاده از رنگ هاي مختلف براي بزرگ نمايي اتاق كافي است .
صندلي هايي با رنگ شفاف ، اتاق را جذاب تر و ديد موثرتري به آن خواهد داد .
 
گل و گياه
صاحب نظران بر اين باورند كه دو راه براي تزيين ساده اشپزخانه وجود دارد :‌ طراحي بسيار كاركرد گرا و يا تزيين آشپزخانه با رنگ هاي پر كنتراست كه فضايي خيره كننده ايجاد مي كند . مورد دوم با كمك گرفتن از لوازم مختلف و همچنين گل ها ، كه به شما اجازه مي دهد هر وقت از چهره آشپزخانه تان خسته شديد آنها را به راحتي عوض كنيد و آشپزخانه ي تيره با گل هاي زرد و سفيد جان دوباره مي گيرد و شما آشپزخانه اي روشن با گل هاي بنفش ، نارنجي . قرمز خواهيد داشت . تا حد امكان از گل هاي طبيعي در آشپزخانه استفاده كنيد و هرگز براي تزيين آشپزخانه از گل هاي مصنوعي استفاده نكنيد گل هاي مصنوعي هيچ پيامي را به بيننده منتقل نمي كنند در عين حال كه آتش زا هم هستند .
در اينجا لازم ديديم كه شما را با چند طرح زيبا كه از ديده بيننده يك طرح كامل است ولي خالي از اشكال نيست آشنا كنيم ‌:
در طراحي داخلي به دليل تعدد طراحان و سلايق مختلف در دكواسيون منزل تنوع رنگي و چيدمان بسياري به چشم مي خورد اما در بعضي موارد قانون هاي رنگ و نورپردازي ناديده گرفته مي شود تا بتوانند به نوعي محيطي نو و تازه را بر قاب تصوير ذهن بدست بياورند و همين طرح را كاملاً جسورانه اجرا مي نمايند با يك نگاه كلي به اين عكس متوجه مي شويد در حالي كه آشپزخانه بزرگ ، شيك و البته رويايي به نظر مي رسد ولي خالي از اشكال نيست ، نورپردازي ضعيف در مكاني كه كار با لوازم تيره و برنده و همچنين خوب ديدن اشياء و مواد خوراكي نيازمند روشنايي وسيع و مناسبي است به طور واضح اين مورد را دكوراتيو كم اهميت پنداشته كه به راحتي نمي توان از اشتباه به اين بزرگي چشم پوشي كرد .
از طرفي استفاده بيش از رنگ تيره ، كابينت ها را مستلزم ساخته  نور فراواني براي نمايش خود در آشپزخانه جذب كنند تا همان شعاع نور ضعيف را هم از دست بدهيم يا به عبارت ديگر اين تصوير از نماي يك آشپزخانه مدرن بايد  در سري آثار هنري نقاشان كه شيفته سايه روشن هاي مبهم هستند قرار داد .
رنگ ها نقش مهم و سنگيني در به ثمر رساندن يك اجراي خوب و مناسب در معماري داخلي و نماي ساختمان ايفا مي كنند بارها اتفاق افتاده كه ساختمان در طرحي خاص بسيار شكيل و زيبا ساخته شده اما در پايان كار به دليل استفاده ناصحيح تركيب هاي رنگي گرم و سرد ديوار ، سقف و حتي لوازم منزل نارضايتي فراواني را به همراه داشته است .
معمولاً كافي شاپ ها و بعضي رستوران ها رنگ قرمز را به صورت آزاد و وسيع مورد استفاده مي دهند تا با تحريك تاثير رواني آن بر ذهن افراد باعث شود نوشيدني و غذاي بيشتري سفارش دهند .
و بر همين اساس براي آسايش روحي و رواني در آشپزخانه منازل به كار بردن رنگ قرمز ممنوع شده است .
اما با اين وجود در تصوير مشاهده مي كنيد كه طراح به گونه اي حرفه اي از رنگ قرمز استفاده كرده و تلاش شده تا با پوشش رنگ سفيد در حاشيه اطراف آن نواقص و معايب قانوني در بهره بردن از رنگ قرمز را كم رنگتر سازد و البته تا حدودي هم موفق بوده چرا كه منظره جالبي از يك آشپزخانه مدرن و شيك را به تصوير كشيده است .
لازم به ذكر است طراح مي توانست با بهره گرفتن از رنگ هاي سرد همچون آبي و رنگ هاي تره مانند قهوه اي مابين طيف رنگي قرمز نهايت سليقه را به كار ببريد تا چشم ها و ذهن هنگام بودن در فضاي آشپزخانه آسايش و راحتي مطلوبي دريافت كنند .
در اين مطلب شما را با دكوراسيون داخلي آشپزخانه هاي كوچك با طراحي هاي متفاوت و مدرن اشنا خواهيم كرد امروزه در بسياري از آپارتمان ها واحد هايي با فضايي كم ساخته مي شوند كه داراي آشپزخانه هاي كوچك مي باشند اين محدوديت در فضا را مي توان با نگرشي ايده آل به ويژگي مثبت خانه خود تبديل نماييم بهتر است نيازهاي خود از آشپزخانه ايده آل را بشناسيم و متناسب با فضاي آشپزخانه منزلمان براي طراح دكوراسيون داخلي آشپزخانه اقدام نماييم .
در طراحي دكوراسيون داخلي آشپزخانه هاي كوچك به اين نكته توجه كنيد كه با طراحي هاي متفاوت مي تواند كاربردهاي متفاوتي در آشپزخانه كوچكتان تجربه كنيد . قبل از هر چيز بايد به اين مسئله توجه كنيد كه آشپزخانه هاي كوچك اگر چه با كمبود فضا براي اجراي بسياري از ايده ها روبه رو مي باشند اما مي توان با استفاده از ويژگي كوچك بودن آنها ايده هاي خوبي را در طراحي دكوراسيون داخلي اينگونه آشپزخانه ها اجرا كرد . در اين نوع طراحي ها بيشتر از هر چيز بايد به كابينت ها ، يخچال ، اجاق گاز و نحوه قرار گيري آنها دقت كرد .

چند نكته درباره دكوراسيون آشپزخانه
لازم به ذكر است براي داشتن آشپزخانه مطلوب اصول هايي را بايد رعايت كنيد . مرتب بودن ، استفاده درست از مكان هاي خالي ، نورپردازي و جاي گذاري صحيح وسايل در آشپزخانه جزء اين اصول است كه مي خواهيم با جزييات بيشتر به آن بپردازيم .
چگونه آشپزخانه را مرتب كنيم ؟
در آشپزخانه بايد 4 قطب اصلي وجود داشته باشد . يك قطب مخصوص انجام كارهاي خشك مثل خرد كردن مواد غذايي و استفاده از وسايل برقي ، يك قطب براي انجام كارهاي خيس مثل شستن ظروف ، يك قطب مخصوص آشپزي و يك قطب مخصوص انبار كردن كه محل قرار دادن يخچال و كمدهاي ديواري است . در اين صورت كارها سريع تر انجام خواهد شد و احتمال بروز خطر در حين جابه جايي وسايل داغ يا سنگين كاهش مي يابد .
چگونه وسايل را جاسازي كنيم ؟‌
همه چيز به فضاي آشپزخانه و وسعت آن بستگي دارد . در يك آشپزخانه مستطيل شكل كه عرض آن بيش از دو متر نيست ، بايد تنها از يكي از ديوارها براي نصب كمد و طبقات استفاده كرد و گاز در بهترين جاي ممكن قرار داده شود . در آشپزخانه هاي مربع شكل يا  شكل چيدن وسايل راحت تر است و حتي مي توان از يك ميز صبحانه نيز استفاده كرد اما L
ميز و صندلي هايش بايد با ظرافت و با توجه به فضا انتخاب شوند تا جاگير نشوند .
چگونه از فضا بهره ببريم ؟‌
بهترين راه حل است كه وسايل زاويه دار نخريم . ميزهاي گرد و تاشو بهتر از ميزهاي زاويه دارند . اين روزها باب شده كه در آشپزخانه از كمد هايي با درهاي شيشه اي كه حكم بوفه را دارند استفاده مي شود . استفاده از كمدهايي كه درون آنها ديده نشوند ، بهتر است زيرا در اين صورت مي توانيد ظروف و لوازم غير ضروري را درون آن به راحتي جاسازي كنيد و نيازي نيست ظروف را به شكل تزييني و با فاصله بچينيد . ازدياد بودن كشوها نيز امتيازي براي آشپزخانه محسوب مي شود و به مرتب بودن آن كمك مي كند .
كدام نوع نور پردازي براي آشپزخانه مناسب تر است ؟‌
يك منبع نور كلي به همراه منابع نوري كوچك تر در مكان هاي مهم كاري در آشپزخانه بسياري ضروري است . تعداد پريزهاي برق نيز در آشپزخانه بايد حداقل سه تا چهار عدد باشد ، به طوري كه فرد مجبور نباشد مدام براي استفاده از يك وسيله برقي ، وسيله برقي ديگري را از برق بكشد .
ايده هاي مدرن براي داشتن ميز غذا خوري با كلاس در آشپزخانه
در اين مطلب قصد داريم شما را با چند ايده مدرن براي داشتن ميز غذا خوري با كلاس و شيك كه براي صرف وعده هاي غذايي در كنار اعضاي خانواده مناسب است آشنا سازيم همانطور كه مي توانيد امروزه با گسترش جمعيت شهرهاي بزرگ و ساخت  واحدهاي كوچك آپارتماني استفاده بهينه از فضاي آپارتمان بسيار مهم و ضروريست ، محل قرار گيري و استفاده از ميز غذا خوري در خانه هاي كوچك معمولاً با مشكلاتي روبه روست . يافتن مكاني مناسب براي قرار دادن ميز غذاخوري در خانه هاي كوچك كاري بسيار دشوار است زيرا معمولاً ميز غذاخوري فضاي نسبتاً زيادي را اشغال مي كند . با توجه به اينكه در اكثر خانه هاي ايراني ميز غذاخوري به گونه اي تهيه مي شود كه ظرفيتي به اندازه اعضاي خانواده دارد مي توان با ايده هايي نو و متفاوت ميز غذا خوري با كلاس و خودماني را در آَشپزخانه تهيه كرد تا بتوان با ايجاد فضاي بيشتر و داشتن دكوراسيوني متفاوت زيبايي خانه خود را افزيش داد .
 
هميشه ايده هاي ساده و كم هزينه طرف داران زيادي دارند بخصوص اگر بتوان به دست آوردي مدرن و زيبا در محيط خانه دست يافت همانطور كه در تصوير زير مشاهده مي نماييد با استفاده از يك تخته چوب ساده و ضخيم و چسباندن آن به اوپن آشپزخانه و كمك گرفتن از ديوار مجاور براي ثابت ماندن تخته ، ميز غذا خوري شيك و مدرن و در عين حال بسيار ارزان و دوست داشتني ساخته شده است.
 
طراحي داخلي آشپزخانه با سبك هاي جديد و روز آرزوي هر بانوي خانه است ضمن آنكه هيچ گاه نمي توان طراحي داخلي آشپزخانه را كم اهميت جلوه داد زيرا در كنار بانوي خانه ، ساير اعضاي خانواده نيز ساعاتي از روز را در آشپزخانه سپري مي نمايند و نيز در اكث منازل آشپزخانه پنجره اي رو به اتاق پذيرايي است و زيبايي آن نقش اساسي در طراحي داخلي منزل دارد . در ادامه چند طراحي داخلي آشپزخانه مدرن و روز را براي شما قرار داده ايم تا با گرفتن ايده هاي نو بتوانيد طراحي بي نظيري براي آشپزخانه خود انجام دهيد .
اهميت دادن به ديزاين آشپزخانه :
ديزاين آشپزخانه در حقيقت قلب خانه است و ما براي داشتن يك ديزاين عالي در آشپزخانه بايد در طراحي آن بسيار كاربردي و دقيق كار كنيم هر چند اين محيط زيبا طراحي شود و با سليقه اي كه خودمان دوست داريم ديزاين آنجا را طراحي كنيم قاعدتاً با اشتياق بيشتر در آنجا به انجام كارهاي ضروري منزل مي پردازيم .
مواردي كه در ديزاين آشپزخانه مهم مي باشند عبارتند از : كابينت هاي جادار ، استفاده از سينك ظرف شويي مناسب و قفسه هاي جادار ، قرار دادن ميز غذا خوري ، اجاق گاز ، يخچال و نور پردازي خوب حائز اهميت مي باشد .
اگر ما بدانيم ديزاين آشپزخانه از مهمترين بخش خانه و همانطور كه گفتيم قلب خانه ما مي باشد بيش از هر نقطه ديگر براي آن هزينه مي كنيم و شايان ذكر است كه در طراحي داخلي آشپزخانه جدا از داشتن زيبايي بايد داراي خصوصيات كاربردي باشد .
در طراحي دكوراسيون آشپزخانه حتماً بايد دقت كنيم كه لوازم آشپزخانه با لوازم خانه ست باشد و اين موضوع را نبايد كم اهميت بدانيم زيرا اگر فضاي آشپزخانه را با فضاي پذيرايي مچ كنيم كه خصوصاً زماني كه آشپزخانه ما اپن باشد فضاي آشپزخانه بزرگتر به نظر مي رسد .
 
نحوه برقراري ارتباط با دكوراسيون داخلي آشپزخانه :
يافتن ارتباط بين محيط پيرامون آشپزخانه و آشپزخانه كار چندان دشواري نيست . شما به راحتي با قرار دادن چند صندلي مقابل ميز بار آشپزخانه مي توانيد اين ارتباط را برقرار نماييد اما نكته حائز اهميت پيوستگي اين ارتباط با محيط آشپزخانه است رنگ آشپزخانه ، نوع چيدمان كابينت ها ، محل قرار گيري سينك ظرف شويي و مكان ميز ناهار خوري از جمله موارد پر اهميت در ايجاد اين ارتباط است .
انتخاب رنگ در طراحي دكوراسيون داخلي آشپزخانه بايد به گونه اي صورت گيرد كه دكوراسيون داخلي آشپزخانه شما را از طيف رنگي دكوراسيون داخلي منزل جدا نكند . هر چند اين بدان معنا نيست كه شما رنگ يكنواختي را براي تمام نقاط منزل خود انتخاب كنيد . مثلا ً ميتوان با استفاده از رنگ هاي شاد در كنار رنگ هاي خنثي و متناسب با طيف رنگ دكوراسيون منزل ، جذابيتي براي برقراري ارتباط با محيط پيرامون يافت . در بسياري از موارد براي برقراري ارتباطي موفق با محيط اطراف آشپزخانه از چيدمان ميز غذا خوري با اشكال متفاوت بهره گرفته مي شود اين ترفند مي تواند موفقيت زيادي را براي شما به همراه داشته باشد زيرا تمامي قسمت هاي آشپزخانه با اتاق و يا مكان غذا خوري شما ارتباطات قوي برقرار مي كند .
براي ارتباط ايده آل دكوراسيون داخلي آشپزخانه با محيط پيرامون به كف پوش ها نيز بيشتر بسيار اهميت دهيد زيرا انرژي هاي بسياري بر روي زمين شناور هستند و قطع اين ارتباط مي تواند رفت و آمد انرژي ها را نيز قطع كند .
الهام گرفتن از طراحي هاي زيبا و جذاب براي داشتن دكوراسيون آشپزخانه شيك و مدرن ايده اي مناسب براي افراديست كه قصد دارند آشپزخانه اي زيبا و انرژي در خور خود و خانواده شان طراحي نمايند .
بيشتر بدانيم :
1-بسيار مطلوب مي باشد تا جايي كه دست تان مي رسد ديوار ها را با سراميك يا كاشي شكيل زيبا سازي كنيد كه بهداشت و سلامتي آَشپزخانه را تضمين مي كند و ديگري سهولت در پاك سازي چربي ها و آلودگي هاي ديوار مي باشد .
2-مطمئن هستم حتي براي يكبار هم كه شده تجربه درد آور اصابت سرو صورت تان با درب هاي باز شده كابينت را حس كرده ايد ، براي پايان دادن به اين حوادث ناگوار استفاده از نوع درب هاي كشويي يا آنهايي كه به طرف بالا باز مي شوند كه زيبايي شان نيز مورد توجه است ، بسيار مناسب مي باشد .
3-براي صرفه جويي در آب و راحتي ، سهولت كار با شير آلات از نوع اهرمي و يا آنهايي كه داراي چشم الكترونيكي هستند بهره ببريد .
4-حتماً براي اثاثيه برقي موجود در آشپزخانه روكش پارچه اي شكيلي تهيه كنيد و روي آنها بكشيد تا از آلودگي ها و چربي ها حفظ شوند .
5-هالوژن ها بهترين انتخاب براي نورپردازي ميباشند بخصوص در هنگام شب كه محيط را رويايي خواهد كرد .