sina decore logo
سقفهای کششی
سقف های کششی سیستم سقفی مـعـلـقی اسـت که از دو عنــصـر اصـلی تشـکیل شده است. یکی ریل مـحیطی و احـاطه کننده و دیگری غشای اصلی سبک وزن که در طول مـسیر ریل کـش می آید و قرارمی گیرد و برخلاف سیستم های سقفی موجود نیازی به آویز نخواهد داشـت و قابلـیت مـخـفی نـمـودن اتصـالات(ریل) را دارا می باشد. سقف کاذب کششی با حرارت نصب می شود. علت اجرای این سقف با حرارت این است که اندازه های ارسالی با سقف ۷% تفاوت دارد و با گرم کردن و کشیدن آن برای جا انداختن در پروفیل ها ۷% مابقی سقف جبران می شود و بعد از سرد شدن به حالت استرچ مانده و شکم نمی اندازد و در محل هایی که تا ۵۰ درجه سانتیگراد گرم می باشند نیز تغییر حالت نمی دهد. سقفهاي كششي با دوام و سبك هستند كه در آنها از مواد پليمري بدون سرب استفاده شده است .

انواع كشسان
ترنسپرنت  –  چاپي  –  طرح دا ر –  براق  –  مات

خواص و مزایای سقفهای کششی :
* قابلیت انعکاس ( رفلکس ) و انتقال نور
* ضد رطوبت و بخار مناسب جهت استخرها مواقع نشت آب پوسته پوسته نمی شود
* قابلیت چاپ پذیری هرنوع آرم ، طرح و تصویر
* قابلیت شستشو به آسانی بدون استفاده از مواد شوینده
* مقاوم در برابر دمای +85 تا -15 درجه سانتیگراد
* ضد اشتعال ، آکوستیک و صداگیر هستند ، بدون انقباض و تغیر رنگ 
* قابل باز شدن و نصب و انتقال به مکان های دیگر به دفعات
* انعطاف پذیر و مقاومت بسیار بالا در برابر ضربات ناگهانی
* قابل اجرا در اشکال مسطح ، منحنی ، طاق دار یا موج دار
* قابلیت تلفیق با انواع سیستمهای سقفی کاذب ( کناف ، MDF و غیره (
* نصب سریع و آسان بدون ایجاد هر گونه گرد و غبار و یا اختلال در کار روزمره شما
*مقاوم در باز شدن و نصب و انتقال به مکان های دیگر به دفعات
*صد در صد قابل بازیافت

سقف های دکوراتیو کشسان
سقف های کششی و یا پوششهای کشسان برای سقف ها و دیوارها امروزه در نزد طراحان و معماران بعنوان محصول دوست داشتنی و منحصر بفرد کاربرد وسیعی پیدا کرده است و همواره به پیچیده ترین تخیلات ذهنی طراحان جامه عمل پوشانده و امکان نا محدود طراحی را در اختیار شان قرار داده است.

امروزه تعیین سبک حالت و فضای یک محل ، دیوارها و سقف ها نیز به اندازه مبلمان ، چیدمان ، اشیاء و وسایل اهمیت دارد . پوششهای کشسان با ضخامت حداکثر 0.05 تا 0.1 میلیمتر و بیشتر از 150 رنگ با انواع پوششهای براق ، مات ، شفاف و بافت مخمل در کوتاهترین زمان ممکن نصب میشود (قابلیت نصب روزانه 300 متر مربع)

این تکنولوژی از نوع بسیار خاص pvc با وزن 180 گرم و تحمل بار 200 کیلوگرم در هر متر مربع در برابر ضربات ناگهانی از انعطاف بسیار بالایی برخوردار بوده و در صوت ورود ضربه به سطح آن خاصیت کشسانی ، امکان بازگشت به حالت اولیه مورد نظر را به آن میدهد . این پوشش دارای خاصیت ضد باکتری و دافع گردو غبار بوده لذا بهداشتی برای اتاقهای عمل و آزمایشگاهها است.
نوعی از این پوششها با نام ترنس لوسید قابلیت خاص فیلتر و تسطیح نورهای طبیعی و مصنوعی را دارا میباشد . این قابلیت به طراحان امکان تغییر فضای داخلی را به کمک نور می دهد . این تکنولوژی در طرای ویترین های فروشگاهی ، رستورانها و کافی شاپ ها ، سالن های انتظار و صحنه سازی تئاتر و و سینما و دیگر اماکن که در آنها اصل تغییر رنگ نور مد نظر است کاربرد نا محدود دارد.

نوع لاکر(براق) با رفلکس بسیار بالا بعلت نصب بسیارتخت میتواند همانند یک آینه بزرگ فضا را در ذهن بیننده بسیار گسترده تر جلوه دهد. همچنین در هر نوع اجرای تخت یا D 3 با رفلکس خود میتواند به میزان قابل توجهی در کاهش تعداد منابع نور و درنتیجه کاهش مصرف انرژی موثر واقع گردد.


از خواص دیگر این نوع سقف کاذب میتوان به امکان مکرر باز کردن و نصب مجدد در کوتاهترین زمان اشاره کرد لذا با توجه به اینکه ریلها فقط به لبه محیط سقف نصب میگردد با باز کردن پشت آن کلیه تاسیسات و تجهیزات پشت سقف کاذب به راحتی در دسترس قرار میگیرد. تعویض رنگ ، طرح و تعمیرات در کوتاهترین زمان و بدون صدا ، رنگ و هر گونه آلودگی دیگر باعث می گردد که در ساختمانهای تجاری، بیمارستان ها و کلیه مکانها یی که هزینه مادی و معنوی توقف فعالیت ساختمان بسیار بالاست بدون ایجاد اختلال در فعالیت ساکنین و استفاده کنندگان ساختمان بالاترین صرفه اقتصادی و ایمنی را بوجود آورد .

تمامی مواد اولیه که در ساخت بکار رفته از مواد قابل بازیافت در طبیعت میباشد . این پوشش از سرایت بیماریها ی میکروبی در محیط جلوگیری مینماید. و بیش از 50 نوع میکروب ، باکتری و قارچ را از بین برده آنها را از محیط دفع مینماید .